„Išmanus termostatas su valandine energijos poreikio prognose ir energijos vartojimo planavimu mažiausiai kainai“ 

2023 m. rugpjūčio 24 d. UAB “Enepaq” ir Viešoji įstaiga Inovacijų agentūra pasirašė projekto „Išmanus termostatas su valandine energijos poreikio prognose ir energijos vartojimo planavimu mažiausiai kainai“ (Nr. 02-014-K-0091) sutartį.

Projekto tikslas – sukurti inovatyvų, rinkoje konkurentų neturintį išmanaus namų termostato algoritmą, kuris, naudodamas informaciją iš įvairių šaltinių, savarankiškai susikurs virtualų patalpų šiluminį modelį, tiksliai nuspės kitos dienos valandinį šilumos/šalčio poreikį ir patalpų klimato kontrolės įrangą valdys tokiu būdu, kad energija būtų naudojama tada, kai ji yra pigiausia, arba yra jos perteklius.

Projektu sprendžiamos problemos – Projektu siekiama, kad toks algoritmas el. energijos sąskaitą sumažintų iki 2 kartų, taip pat mažintų elektros perdavimo tinklų apkrovas piko metu ir tokiu būdu didintų jų pralaidumą, mažintų investicijų į infrastruktūrą poreikį.

Projekto veikla –  Išbandyti savaime apsimokančio termostato modulio maketą imituojant realias sąlygas laboratorinėje aplinkoje, patvirtinti sisteminį veikimą, prototipo kūrimas ir testavimas; papildomų taikomųjų mokslinių tyrimų poreikio identifikavimas.

Bendra projekto vertė – 322 240,77 Eur, iš jų: ES finansavimas – 199 998,11 Eur.

Projekto veiklų pradžios data – 2023-08-24

Projekto veiklų pabaigos data – 2025-02-28

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.